До Дня памʼяті та примирення і 75-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939 – 1945 років
8 та 9 травня Україна, разом з усім світом, відзначає День пам'яті та примирення, День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні та 75-ту річницю вигнання нацистів з України. У страхітливому вогнищі війни народилися мільйони героїв, чиї подвиги стали легендою і вічно житимуть у народній пам'яті, житимуть у віках, викликатимуть захоплення і велику шану всіх наступних поколінь, вільних і чесних людей світу.
Народ, який заплатив надто велику ціну в тій війні, не має права на забуття. Дорогою ціною дісталась нам перемога. Фашисти знищили в Україні понад 5,5 млн мирного населення та військовополонених.
Із України фашисти вивезли на каторжні роботи до Німеччини майже 2,4 млн хлопців та дівчат, убивали, грабували, принижували людей.
Страшні сліди залишила війна. 1418 днів і ночей тривала Велика Вітчизняна війна. 1418 днів і ночей ішли наші воїни вогняними дорогами війни. Кожен день, як рік. Кожен рік, як століття.
За роки Другої світової війни загинув кожен шостий громадянин України.
Багато хто із нас зараз може сказати, що моя бабуся або дідусь, чи хтось із родини захищав рідне місто, область. У нашої школи теж є свої герої. Це випускники, члени підпільної групи «Молодь»: Володимир Максимович, Зіна Бичкова, Ліна Соляніченко, Марія Рудова, Олександр Шапошник, Герой Радянського Союзу — Кисиленко Петро Євдокимович.
З листопада 1941 року по липень 1942 р. - пілот запасного авіаціонного полку. Воював на Західному, Південно-Західному, Прибалтійському фронтах.
Петро Євдокимович при виконанні бойових завдань виявив відвагу і мужність. Він брав участь у винищенні фашистських полчищ біля Бєлгорода, звільняв Донбас. Тільки в період з серпня по вересень 1943 року, блокуючи ворожі залізничні перевезення на магістралях, Слав’янськ - Барвенково - Близнюки, виконав 21 бойовий виліт. Звільняючи міста Псков, Тарту, Ригу виконав 52 бойових вильоти. Всього за війну здійснив 166 бойових вильотів.
За подвиги, виявлені в боях за Батьківщину, удостоєний багатьох нагород, а також найвищої нагороди - звання Героя Радянського Союзу.
Достовірно, що наш земляк, льотчик-штурман 17-ї повітряної армії брав участь у визволенні рідного міста. Пролітаючи над містом, він «махнув» крилами свого літака, і скинув вимпел зі словами: «Мы прибыли!»
Пам'ять – нетлінна і вічна. Вона дивиться на нас із старих фронтових фотографій, з тих речей, які зберігають колишні фронтовики, і вона не дає згаснути для нащадків жодній героїчній сторінці історії Перемоги над фашизмом. Учнівська молодь повинна знати своїх героїв, пам’ятати про подвиг та мужність тих, хто відстояв нашу свободу, віддавши своє життя за мирне небо над нами.
Немає коментарів:
Дописати коментар