01.10.14

Зустріч з поетом

 15 жовтня 2014 року виповнюється 200 років з дня народження Михайла Юрійовича Лермонтова- видатного російського поета, прозаїка, драматурга.

Учнівсько-педагогічний колектив ЗОШ № 2 м. Марганця, враховуючи значний внесок Михайла Юрійовича Лермонтова у розвиток не тільки російської, а й української літератури,  активно долучився до святкування цієї знаменної дати.
 Так, учні 5-х класів  під керівництвом учителя Єщенко І.Ф. із задоволенням  взяли участь у конкурсі малюнків на тему: «Мій улюблений вірш поета».  Найбільше до душі п’ятикласникам прийшовся вірш «Вітрило». Ось як вони пояснили це під час захисту власних робіт:
« Ми якби уявляємо собі картину, яку малює поет.  Ми бачимо в ній, як  у дзеркалі, душу поета, і вітрило - це сам поет, його душа, його шукаюче серце.  І стає зрозуміло, що вірш не про вітрило,   вірш про життя». (Свист Марія, 5-А клас)  
Із учнівських робіт була оформлена шкільна виставка, яку могли переглянути й учні, і вчителі, і батьки.
Учні 7-8 класів (учитель Шубала Н.М.) взяли участь у вікторині знавців творчості Михайла Юрійовича Лермонтова «Выхожу один я на дорогу..»
Творчі роботи  на тему: «Мій Лермонтов» писали учні 10 класу (учитель РусінчукЛ.Г.).  Найкраща робота (Гайдук Лілії) була надіслана на обласний конкурс на кращий творчий проект «Мій Лермонтов» у номінації «Авторська художня проза».
     Не  залишились байдужими  і одинадцятикласники. Маючи значний досвід володіння інформаційними комунікаційними технологіями, вони підготували та провели віртуальну екскурсію лермотовськими місцями «Мой дом везде, где есть небесный свод», а шкільний бібліотекар Грушко М.П.  підготувала книжкову виставку «Люблю отчизну я…» Матеріали, представлені на виставці, дали можливість бажаючим  глибше ознайомитись з  життям і творчістю видатного письменника, переконатися, що поезія Лермонтова особливо співзвучна нашому часу: вона бунтівна  та неспокійна, повна почуттям громадянського обов'язку і свободи. Його вірші пронизані глибокими думками, зігріті великою любов'ю до батьківщини і свого народу. Духовний світ поета, його ідеали, несамовите прагнення до вищої досконалості не можуть не хвилювати  нас, сучасних читачів.

Немає коментарів:

Дописати коментар