30.01.20

«Я хочу правді бути вірним другом»

З нагоди 85-річчя від дня народження видатного українського поета Василя Симоненка в Марганецькій центральній міській бібліотеці відбувся літературний вечір "Я хочу правді бути вірним другом". На цей захід до бібліотеки завітали учні 11 класу (класний керівник Є.О. Шаповал). Ведуча заходу, бібліотекар Марганецької центральної міської бібліотеки Вікторія Василівна Жданова розповіла присутнім про коротке, але таке яскраве та відважне життя українського поета-шестидесятника. Молодий та сміливий, він не боявся говорити правду. Під час літературного заходу декламувалися уривки з кращих віршів Василя Андрійовича, демонструвалися фотоматеріали та відеоролики про його життя, творчість та трагічний кінець життя, які підготувала пр. бібліограф ЦБС Ольга Забенько. «Можна все на світі вибирати, сину. Вибрати не можна тільки Батьківщину» - ці слова не залишають нікого байдужим, саме ці рядки викарбувані на пам’ятнику В. Симоненку в Черкасах. Поет свято вірив в краще майбутнє та процвітання України!

29.01.20

Україна 29 січня вшановує пам'ять Героїв битви під Крутами

Крути – одна з трагічних і водночас легендарних сторінок в історії України. Бій українських вояків проти більшовицької армії на станції Крути затримав ворога на чотири дні. Таким чином, добровольці утримали столицю на час, необхідний для укладання Брест-Литовського миру, який de-facto означав міжнародне визнання української незалежності. Саме з цієї нагоди відбулася зустріч учнів 8 класу (класний керівник Єщенко І.Ф.) з командою Марганецького краєзнавчого музею. Невимушена атмосфера зустрічі посприяла усвідомленню героїзму учасників подій під Крутами, засвоєнню інформаційного блоку та дозволила побудувати платформу для діалогу та обговорення. Адже юнаки одні з перших віддали свої життя за новопроголошену Українську державу. Пам’ятати своїх

28.01.20

ГОЛОКОСТ

27 січня – Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Україна на державному рівні вшановує жертв трагедії з 2012 року. Як повідомляє Український інститут національної пам'яті, у цей день в 1945 році війська 1-го українського фронту увійшли до нацистського табору смерті Аушвіц. Цей табір став у сучасному світі символом нацистських злочинів. Варто нагадати, що Голокост з грецької перекладається як "всеспалення" й означає систематичне переслідування і знищення (геноцид) євреїв нацистською Німеччиною і колабораціоністами протягом 1933-1945 років. У ширшому розумінні, голокост – систематичне гоніння і знищення людей за ознакою їхньої расової, етнічної, національної приналежності, сексуальної орієнтації або генетичного типу як неповноцінних, шкідливих. Офіційно визнано, що близько 6 мільйонів євреїв було вбито протягом Голокосту, з них від 2,2 до 2,5 мільйона – на території колишнього Радянського Союзу. Цій трагічній пам'ятній даті присвячена книжкова виставка у шкільній бібліотеці «Скорботна свічка пам'яті святої», у 7-11 класах проведені уроки-спомини, під час яких діти згадали жахливі факти цієї трагедії та вшанували пам'ять жертв Голокосту. Учні 10 класу відвідали міський краєзнавчий музей. Екскурсанти поринули в історичну атмосферу тих трагічних подій, розповідь екскурсовода нікого не залишила байдужим.

22.01.20

Зустріч в міському музеї


Учні 9 класу (класний керівник Топольницька Т.А.) відвідали міський музей з нагоди особливої дати – Дня Соборності України. Цікавою була зустріч: діти поглибили свої знання про iсторичний факт злуки українського народу та його значення в подальшому становленні нашої держави. На прозорій мапі України учні залишили свої побажання - "Ми віримо в майбутнє твоє, Україно!"



21.01.20

День Соборності України

22 січня в Україні святкуватимуть річницю возз'єднання УНР та ЗУНР, День Соборності. Вперше День Соборності України відсвяткували у 1939 році в Хусті. Тоді це місто було столицею Карпатської України - чехословацької автономії. А офіційно святкувати День Соборності в Україні почали лише у 1999 році після Указу Президента Леоніда Кучми. Щорічно в цей день відзначають важливу історичну подію, що відбулася в 1919 році- проголошення Акту злуки Української народної республіки і Західноукраїнської народної республіки.
21 січня у 1-11класах був проведений єдиний урок «Соборна мати Україна, одна на всіх, як оберіг». Класні керівники використали різноманітні форми: інформаційні години, бесіди, перегляд відеороликів, документальних фільмів, працювали з історичними документами, які засвідчують ті доленосні часи. Учні співали українських пісень, читали вірші патріотичного спрямування, малювали малюнки, складали карту України. У бібліотеці організовано тематичну книжкову виставку. Під час виховних заходів учні дізналися про історію виникнення свята Соборності України, про передумови й причини об’єднавчого процесу та ідею побудови української самостійної соборної держави. Діти з порозумінням ставляться до місії, покладеної на них – підтримати й продовжити героїчні досягнення предків та оправдати сподівання і стати гордістю для нащадків.