24.11.17

День пам'яті жертв Голодомору

24 листопада – день вшанування пам’яті жертв голодоморів. Щороку  Україна прихиляє коліна перед мільйонами жертв Голодомору 1932-1933 років. У СШ №2 був  проведений урок Пам’яті «Україна пам’ятає». Городецька О.С., класний керівник 7 класу, провела відкритий захід «Свіча пам’яті», на який були запрошені учні 5-7 класів. Діти згадували жахливі факти: Голодомор в Україні тривав 17 місяців (з квітня 1932 року по листопад 1933 року), навесні 1933-го від голоду вмирали 17 людей щохвилини, 1000 – щогодини, майже 25 тисяч – щодня.

Голодомор – бо голод був штучний, тобто організований тодішнім керівництвом для того, щоб зламати опір українських хліборобів, знищити український народ. Історики називають різні цифри жертв голодомору. Але всі вони страшні. Олена Степанівна, використовуючи спогади свідків, знайомила учнів з жахливими фактами геноциду, викликаючи жаль, співчуття, поглиблювала розуміння цінності людської свободи, людського життя, виховувала повагу до людей, які перенесли важкі роки голодомору 1932 – 1933 р.р. 

Життя людське — найсокровенніший дар Божий. Тому ми згадуємо цю трагічну сторінку історії українсь¬кого народу та даємо обіцянку пе-редати знане прийдешнім, щоб світла пам’ять спокутувала неспра¬ведливе замовчування минулого.







20.11.17

Добро починається з тебе!


У  спеціалізованій школі №2 м. Марганця напередодні Міжнародного дня толерантності був проведений тиждень доброти. Наше  суспільство втомилося  від  несправедливості, байдужості, черствості душ людських, від  жорстокості. Благодійність, доброчинність притаманна людям великої душі: даємо, тому що нам дано. Не потрібно шукати спеціальний привід проявити доброту, вона повинна йти зсередини, від чистого серця, а не тому, що «так потрібно, адже я ж добрий». Доброта – це  стиль життя. 

На виховних годинах діти говорили про милосердя, про любов до ближнього, про уміння бути толерантними, тамувати свій гнів, прощати ближньому. Адже здатність людини прощати ближньому зло, не мститися йому, утримуватися від сварки — свідчить про силу та красу людської душі.  

Головне – діти  зрозуміли, що доброта і щастя – це  дві сторони однієї медалі. Якщо ти проявляєш увагу, турботу до близьких, якщо робиш добрі справи, і це щиро, то ти будеш щасливим. Виходить, добро – це  щастя, яким нагороджує тебе доля за те, що ти робиш.   
Учні  нашої школи не тільки говорять про доброту, але й роблять добрі справи. Так, стала традиційною благодійна акція «Серце в долонях». Вона  розпочнеться  20 листопада 2017р. Головне, ми всі разом зможемо допомогти учневі НВК ліцею №10 Плюсніну Валентину виздоровіти і повернутися до нормального життя. 

                  Хай оживає істина стара:
                  Людина починається з добра,
                  З уміння співчувати, захистити.
                  Це розуміти всім давно пора.
                                                                         
Любов Забашта












17.11.17

Наша учениця - переможниця Всеукраїнського біологічного форуму!

Учениця 11 класу Войтова Анна взяла участь у Всеукраїнському  біологічному  форумі учнівської та студентської молоді «Дотик до природи 2017». Її науково-дослідницький проект «Біоконверсія відходів переробної промисловості із жому цукрових буряків»  в категорії «Хімія і біохімія» був визнаний одним із кращих. Вітаємо Анну з ІІ місцем!




09.11.17

День української писемності

“Найбільше і найдорожче добро в кожного народу – це його мова, ота жива схованка людського духу, його багата скарбниця, в яку народ складає і своє давнє життя, і свої сподіванки, розум, досвід, почування.”
Панас Мирний

День української писемності та мови відзначають 9 листопада. Це свято було встановлено Указом Президента України в 1997 році і відзначається щороку на честь українського літописця Нестора – послідовника творців слов’янської писемності Кирила та Мефодія. Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця і починається писемна українська мова.

За традицією цього дня покладають квіти до пам'ятника Несторові-літописцю, відзначають найкращих популяризаторів українського слова, заохочують видавництва, які друкують літературу українською мовою. Охочі продемонструвати єдність з усіма, хто любить і шанує українське слово, пишуть 9 листопада радіодиктант національної єдності, організований Українським радіо.

Сьогоднішнє свято в нашій школі розпочалось звучанням українських народних пісень. Дев’ятикласники  випустили стіннівку «Наша мова калинова».  О  12.30 учні школи долучилися до диктанту єдності.

Мова – найбільший скарб будь-якого народу. Досвід людства упродовж тисячоліть переконливо доводить, що занепад мови – це зникнення нації. Якщо ж мова стає необхідною і вживається насамперед національною елітою, то сильною і високорозвиненою стає нація і держава.

Любімо і шануймо українську мову – одну із наймилозвучніших, найбагатших, найпоширеніших і найкращих мов у світі!