27.11.15

Вшанування пам'яті жертв голодомору

Пекельні цифри та слова
У серце б’ють, неначе молот.
Немов прокляття ожива
Рік 33.
Голод! Голод!

Пам’ять – нескінчена  книга, в якій записано все: і життя людини, і життя країни. Та багато сторінок у нашу історію вписано кривавим і чорним пером. Особливо вражаючі сторінки, де смертельним шрифтом викарбовано слова: голод, голодомор. 28 листопада – день вшанування пам’яті жертв голодоморів в ЗОШ № 2 м. Марганця була проведена єдина класна година «З присвятою замордованим голодом...» Були використанні різноманітні форми проведення: усний журнал, година скорботи, урок-реквієм. 
Учні початкової школи говорили про хліб, про дбайливе ставлення до хліба та повагу до праці хліборобів. Учні середніх та старших класів переглянули документальні фільми: «Голодомор. Україна – ХХ століття», «Голодомор на Дніпропетровщині та Харківщині», «Голодомор – геноцид ХХ століття». Класні керівники, використовуючи спогади свідків із шкільної «Книги пам’яті»,  знайомили учнів з жахливими фактами геноциду, викликаючи жаль, співчуття, поглиблювали розуміння цінності людської свободи, людського життя, виховували повагу до людей, які перенесли важкі роки Голодомору 1932 – 1933 рр. У кожному класі були оформлені куточки скорботи.  Учні вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання.






Зустріч в рамках акції 16 днів проти насильства

З 2001 року Україна приєдналася до міжнародної  акції «16 днів проти насильства».  Це свідчить про актуальність проблеми подолання насильства в нашому суспільстві, пошук   механізму реагування як на спільні соціальні проблеми, так і на конкретну людську біду. В ЗОШ №2 в рамках акції «16 днів проти насильства» проведена зустріч з начальником служби у справах дітей Долгорук Вікторією Валеріївною та оперуповноваженим поліції Кущем Сергієм Олександровичем. Вікторія Валеріївна наголосила, що насильство не є нормою життя, воно – неприпустима річ у стосунках людей. Потім розповіла про правила безпеки під час конфліктних ситуацій у стосунках з оточуючими. Порадила, що можна  поділіться своїми проблемами з учителем, класним керівником, психологом, звернутися до міліції, якщо виникають проблеми вдома.
Кущ С.О. привів приклади із життя і зауважив, що ніхто, в тому числі батьки, рідні, не мають права принижувати, поводитися жорстоко, бо це карається законом. В Сімейному кодексі (ст.. 150, ч. 7) написано: «Забороняються фізичні покарання дітей батьками. Та інші види покарань які принижують людську гідність. Дитина може податі до суду, до громадських організацій, якщо виховання не належне».

Діти зрозуміли – необхідно навчатися розрізняти поняття «добро» і «зло». Все, що принижує людську гідність – є зло, все, що звеличує гідність людини – добро.



23.11.15

День Гідності та Свободи

Наша Україна завжди буде територією гідності і свободи, а ми будемо вільними, незалежними і щасливими, бо нас змінили події на Майдані і вороття в минуле не може бути. Тому у ЗОШ №2 до Дня Гідності і Свободи були проведені заходи патріотичного спрямування: круглий стіл «Україна починається з мене»(8клас, класний керівник Копійка О.А.), «Ми за мирну Україну»(2А клас, класовод Бурлака О.І.), літературно-музична композиція «Вільні діти України» (3-4 клас, класоводи Ткаченко С.П., Кожанова А.Ю., Топольницька Т.А.), «Я – українець, і цим пишаюсь», «На заздрість ворогам збудуємо нову Україну» та інші. Діти  розмірковували , хто такий патріот, що таке гідність, чому людина повинна мати свободу у своїх діях і думках. Малювали малюнки, співали патріотичних пісень, читали вірші, переглядали відеофільми і презентації, робили обереги. Всі усвідомили зміст вислову  Цицерона: «Люблять Батьківщину не за те, що вона велика, а за те, що вона твоя».








12.11.15

Зустріч з інспектором ДАЇ

12.11.2015 в рамках Тижня безпеки дорожнього руху відбулася зустріч учнів 5-7 класів з  інспектором ДАЇ, капітаном міліції Дейнегою Олександром Володимировичем.