27.02.15

Вітаємо!



26 лютого учні школи Прокопчук Ігор та Горб Карина стали учасниками   обласної спартакіади науково-технічної творчості, яка проводилась на базі ЦНТТ.





Екологічна агітбригада

24 лютого відбувся виступ шкільної екологічної агітбригади на тему "Усе життя у цій краплині, тож бережи її, дитино!" Висту підготували учні 8А та 8Б класів разом з вчителем біології Матвєєвої А.В.



Козацькому роду нема переводу!

22 лютого у 4 класі ЗОШ №2 м. Маргагця відбвся свято «Славні Запорозькі козаки» Школярі дуже старанно готувалися   до виховної години: вивчали історичне минуле козацтва, звичаї, традиції, добирали інформацію про славетних козацьких ватажків.
І ось настав час показати не тільки свої знання, а ще й силу, спритність, кмітливість, бо захід проходив у формі гри-змагання. Кожен загін обрав назву, девіз, створив емблему. Дев’ять випробувань довелося пройти учасникам. Але вони з честю їх виконали, не осоромили своїх славних пращурів. А   перемогла дружба.

19.02.15

Вітаємо переможців!


18 лютого 2015 шкільна команда зайняла І місце у міській науково-технічній спартакіаді.

Вітаємо з перемогою Горб Каріну, Краснокутського В’ячеслава, Прокопчука Ігоря!  




16.02.15

Все починається з Любові!

Кохання – це не тільки почуття людяності й шляхетності. Воно має в собі дуже велику силу. 
Кохання – це святе почуття, яке заслуговує на свій день, на своє свято. Тому 14 лютого весь світ відзначає День закоханих.  
Це - свято любові, свято найкращого почуття, яке окрилює, дає сили і натхнення, радість і захоплення і, завдячуючи якому, продовжується життя на землі. 

У ЗОШ №2 м. Марганця була проведена конкурсно-розважальна програма для старшокласників «Все починається з любові». Діти дізналися про історію виникнення свята. Згідно легенди, святий Валентин був священником, який таємно вінчав закоханих і за це був страчений римською владою 14 лютого 270 року. Кажуть, що перед смертю він встиг передати листа доньці тюремника  з написом «Від Валентина». Тому саме в цей день закохані дарують один одному «валентинки» – вітальні листівки.

Старшокласники говорили про те, що саме кохання подарувало нам велику кількість пісень, балад, поем, трагедій, воно оспівано композиторами, художниками, поетами. Воно пронизує поезії Володимира Сосюри, та Івана Франка, Пушкіна і Лермонтова, Шекспіра і Петрарки, Лесі Українки та Олександра Олеся...Також пари-конкурсантки пройшли  випробування в різноманітних розважальних конкурсах: вчилися робити компліменти, згадували закоханих літературних героїв, намагалися зрозуміти одне одного без слів. Валентином і валентиною свята за підсумками конкурсів були обрані одинадцятикласники Трубіна Уляна та Яковенко Артем.

З відкритим і чекаючим серцем старшокласники читали вірші і співали пісень про кохання.  Вони  зрозуміли ті істини, які не тільки вчать, а й перевертають все життя.
«Кохання варте того, щоб чекати, життя варте, щоб жити». В.Цой. Тому треба йти на зустріч коханню. І хто знає, можливо, сьогодні стріла Амура   раптово наздожене вас і ваше серце ніколи не буде самотнім!

09.02.15

До 71-ї річниці визволення м.Маранця

У цьому році марганчани відзначають переможну та водночас трагічну дату – 71-у річницю визволення  від фашистських загарбників.  У шкільному  музеї бойової  і трудової слави ЗОШ № 2  м. Марганця під керівництвом вчителя історії Фірман Л.І. лекторською групою був проведений відеолекторій  «Навіки в пам’яті народній» для учнів 7, 9 класів. Під час заходу учні переглянули експозиції, присвячені Великій Вітчизняній війні: «Марганець у роки війни» (присвячена комсомольському підпіллю), «Випускник школи Петро Кисиленко – Герой Радянського Союзу», «Битва за Дніпро». Школярі   дізналися, що Марганець був окупований фашистами у серпні 17 серпня 1941 року, і лише через три роки – 6 лютого 1944 року війська Третього Українського фронту, шостої армії 333-ї стрілецької дивізії визволили місто.
Екскурсоводи зауважили, що надзвичайно важко було нашому народові здобути Перемогу. Буквально кожен шматок нашої землі облитий кров’ю людей, які здійснили героїчний подвиг заради наступних поколінь. На південно-західних околицях Марганця, як символ пам'яті про закатованих підпільників і партизан, жертвам фашизму споруджено пам'ятник. У глибокій скорботі, схиливши голову, стоїть біля підніжжя стели солдат, мов згадуючи своїх побратимів - тих, хто не дожив до світлого дня визволення. Саме на цьому місці в 1943 році фашисти стратили мирних жителів і партизан. На цьому місці було вирито 6 погребальних ям, куди скидали тіла розстріляних. Ями ці були зариті нашвидкуруч, місцями виднілись частини людських тіл. Після визволення нашого міста відбулося перепоховання загиблих у братську могилу.
У ній поховано 79 марганчан, учасників антифашистського руху, які були закатовані та розстріляні фашистами в період 1941-1944рр. Також в могилі поховано 4 воїна, які загинули 5 лютого 1944р під час звільнення міста. У лютому 1944р на могилі жителі міста встановили дерев’яний обеліск. У 1975р. могилу реконструювали за проектом художника Пирога Анатолія Пантелеймоновича. На постамент встановлено скульптуру «Воїн визволитель з вінком».

Пам'ять живих - це продовження життя тих, хто переступив поріг вічності. Вогонь пам’яті вищий за усі обеліски, бо то вогонь серця, а він ніколи не згасне.

06.02.15

Вічний вогонь пам’яті

6 лютого – День  визволення м. Марганця від німецько-фашистських загарбників. Учні ЗОШ №2 м. Марганця   стали учасниками відкритого заходу, присвяченого 71 річниці визволення рідного  міста від німецьких загарбників, який відбувся у міській бібліотеці ім. М.Островського.
        
На цьому заході згадали про тих, хто воював з сильним і підступним ворогом на фронтах Великої Вітчизняної війни, протистояв гітлерівцям в підпіллі й партизанських загонах, хто не побачив переможного лютневого дня 1944 року.
         Почесний громадянин міста І.Ф Таран  повідав історію міста, згадав перший день війни в місті, перші кулі, перші втрати…  Голова спілки ветеранів   В.І Чубкін  у своїй розповіді згадав  героїв-марганчан - М.К. Клочка, П.І.Бережного, О.Г. Гількевича, П.П.Бєлєнцова, Зінаїду Бичкову, Марію Рудову та багато інших.
         Особливе задоволення усі гості одержали від учасників міської Ради ветеранів – а саме вокального ансамблю «Бойові подруги». Учасники ансамблю виконали пісні воєнних років та пісні, присвячені тим буремним дням. Хвилюючі мелодії пісень воєнного часу пройшли через  наші серця.

         Два з половиною роки наше місто було окуповане фашистськими загарбниками. Але їм, як і численним завойовникам усіх часів, не вдалося поставити наш народ на коліна.   І сьогодні, ми впевнені, Україна  переможе ворога і мир запанує на нашій землі!